|
||||||||||||
|
||||||||||||
|
|||||||||
МЕНЮ
|
БОЛЬШАЯ ЛЕНИНГРАДСКАЯ БИБЛИОТЕКА - РЕФЕРАТЫ - Розподільна властивість множенняРозподільна властивість множення8 План-конспект уроку з математики на тему: «Розподільна властивість множення» Університет імені Лесі УкраїнкиТема: Розподільна властивість множенняМета: Навчальна: закріпити знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання та навчити учнів використовувати її. Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення. Виховна: виховувати в учнів увагу, лаконічність записів, старанність, активність. Тип уроку: комбінований. Обладнання уроку: дошка, крейда. План урокуОрганізаційна частина 1 хв. Перевірка домашнього завдання 5 хв. Вивчення нового матеріалу 18 хв. Закріплення вивченого матеріалу 18 хв. Домашнє завдання 2 хв. Підсумок уроку 1хв. Хід урокуОрганізаційна частина. Вчитель: (захожу в клас, вітаюся) - Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти і відкрити зошити з домашнім завданням та відмічаю відсутніх. Прошу учнів бути уважними на уроці. Дивлюся чи готовий клас до уроку) Перевірка домашнього завдання. Вчитель: - Підніміть руку хто не виконав домашнього завдання. Якщо всі виконали і питань немає, то зараз будемо перевіряти. Додому було задано: №433, №435, № 416. № 433. Обчисліть зручним способом: 4*17*25; 5*673*2; 8*475*125; 73*5*4; 2*916*50; 5*9*200. № 435. Спростіть вираз: ; ; ; ; ; . № 416. З одного міста в протилежних напрямках виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них дорівнювала 74км/год, що на 8км/год більше, ніж швидкість другого. Яка відстань буде між ними через 7год після початку руху? Вчитель: перевірку домашнього завдання проведемо так: (викликаю до дошки учня, який виконує №416: Ткачук Анастасія, а решта по черзі називають відповіді до кожного пункту вправ №433 та №435). На дошці учень повинен написати: № 416. 1) 74-8=66 (км/год) - швидкість іншого автомобіля. 2) 74*7=518 (км) - таку відстань пройшов один автомобіль за 7год. 3) 66*7=462 (км) - таку відстань пройшов другий автомобіль за 7год. 4) 518+462=980(км) - така відстань буде між автомобілями через 7год після початку руху. Відповідь: 980км. Учні повинні називати: № 433. 1700; 6730; 475000; 1460; 91600; 9000. № 43536х; 60х; 35; 96; 24; 100. Вчитель: (до учня, що писав задачу) Скажи, які властивості множення ти знаєш і запиши на дошці одну з них. Учень: На попередніх уроках ми вивчали переставну і сполучну властивості множення. (записує на дошці) - переставна властивість множення. Вчитель: Молодець. (Оцінюю учня) Сідай. Вчитель: (до класу) Запишіть на дошці сполучну властивість множення. Учень: (записує) . Вчитель: Добре, сідай. (до класу) Сформулюйте цю властивість. Учень: Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел. Вчитель: Молодець. Сідай. 3. Вивчення нового матеріалу. Вчитель: Запишіть у зошитах сьогоднішню дату, класна робота. Тема уроку: «Розподільна властивість множення». (поки пояснюю новий матеріал учні уважно слухають) (Малюнок зображується на дошці перед уроком) Рис.1Порахуємо кількість кружечків на рисунку. Це можна зробити двома способами: В одному ряду 2 білих і 3 чорних кружечки, разом (2 + 3). Рядів 3. Отже, всього на рисунку 3* (2 + 3) кружечків. Білих кружечків 2 * 3. Чорних кружечків 3 * 3. Усього 2 * 3 + 3 *3. Але кількість кружечків в одному і в другому випадку однакова. Отже, 3*(2 + 3) = 2 * 3 + 3 * 3. - розподільний закон множення відносно додавання. (прошу дітей записати формулу у зошити і запам'ятати) Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати. Зазначимо, що розподільна властивість множення виконується для будь-якої кількості доданків: . 3* (З - 2) = 1 * 3 =3. 3 * 3-3* 2 = 9-6 = 3. Отже, 3* (3 - 2) = 3 * 3 - 3 * 2. - розподільний закон множення відносно віднімання. Щоб помножити число на різницю, можна це число помножити на зменшуване і від'ємник і від першого добутку відняти другий. 4. Закріплення вивченого матеріалу. Вчитель: Запишіть у зошити вправа № 436(3-4). (записую на дошці номери вправ, які планую розв'язати на уроці і викликаю до дошки учня: Озеруга Андрій) Учень: (читає умову і записує розв'язання на дошці) № 436. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом: 943*268+943*232=943*(268+232) =943*500=471500; (в цьому виразі у кожному з доданків є однаковий множник 943, тому ми можемо застосувати розподільну властивість множення) 65*246-65*229-65*17=65*(246-229-17) =65*0=0. (розв'язуємо аналогічно) (необхідні дії, які не може виконати усно виконує збоку на дошці) Вчитель: Молодець. Сідай, Андрію (оцінюю учня) Запишіть номер наступної вправи № 438(4, 5, 8, 9). (викликаю учня: Михайлик Сергій) Учень: (читає умову і записує розв'язання на дошці) № 438. Розкрийте дужки: ; (в цій вправі застосовуємо розподільну властивість множення і в наступних пунктах аналогічно) ; 8) ; 9) . Вчитель: Добре, Сергію. Сідай (Оцінюю учня) Наступна вправа № 97 із збірника ст.41. (читаю умову задачі і викликаю до дошки учня: Павлів Катерина). З міста одночасно і в одному напрямку вирушили вантажний і легковий автомобіль. Швидкість легкового автомобіля 76км/год, вантажного - 58км/год. Яка відстань буде між автомобілями через 4год? Учень: цю задачу можна розв'язувати кількома способами, але ми використаємо розподільну властивість множення. 76*4-58*4=(76-58) *4=18*4=72 (км) - така відстань буде між автомобілями через 4год. Відповідь: 72км. Вчитель: Добре. А скажи, будь-ласка, чому ми віднімаємо. Учень: тому, що автомобілі рухаються в одному напрямку і відстань між ними буде малою, якби вони рухались у протилежних напрямках, то ми б додавали, бо відстань між автомобілями велика. Вчитель: Молодець, Катю. (Оцінюю учня) Сідай. 5. Домашнє завданняВчитель: Відкрийте будь-ласка ваші щоденники і запишіть домашнє завдання: п.16, впр. №437, №439, ст.41 № 98(із збірника). Вправи подібні до тих що виконували на уроці. 6. Підсумок урокуВчитель: Отже, яку властивість множення ми сьогодні розглянули? Учні: Ми сьогодні розглянули розподільну властивість множення. Вчитель: Зачитайте, будь-ласка, як формулюється розподільна властивість множення відносно додавання. Учень: (зачитує) Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати. Вчитель: Ви всі сьогодні молодці, гарно працювали, я задоволена вашою роботою на уроці. Які є до мене запитання? (Якщо є, то даю на них відповіді) Урок закінчено. До побачення. Розв'язання домашніх вправ. № 437. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом: 47*632+632*53=632*(47+53) =632*100=63200; 598*49-597*49=(598-597) *49=1*49=49; 754*324-754*314=754*(324-314) =754*10=7540; 37*46-18*37+37*72=37*(46-18+72) =37*100=3700. № 439. Розкрийте дужки: 1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) . № 98. Від однієї пристані в протилежних напрямках одночасно відійшли два пароплави. Швидкість першого пароплава дорівнює 27км/год, а другого - 36км/год. Яка відстань буде між ними через 3год після початку руху? 27*3+36*3=3*(27+36) =3*63=189 (км) - така відстань буде між пароплавами через 3год. Відповідь: 189км. Література:Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика.5-12 класи. - К.: Шкільний світ, 2007. - 96 с. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. - Х.: Гімназія, 2005. - 288с. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Рабінович Ю.М., Якір М.С. Збірник завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу. - Х.: Гімназія, 2007. - 120с. Ензельт Ольга. Уроки математики в 5 класі. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. - 288с. Бевз Г.П. Методика викладання математики: Навч. Посібник. - 3-є вид., перероб. і допов. - К.: Вища школа, 1989. - 367с. |
РЕКЛАМА
|
|||||||||||||||||
|
БОЛЬШАЯ ЛЕНИНГРАДСКАЯ БИБЛИОТЕКА | ||
© 2010 |