|
||||||||||||
|
||||||||||||
|
|||||||||
МЕНЮ
|
БОЛЬШАЯ ЛЕНИНГРАДСКАЯ БИБЛИОТЕКА - РЕФЕРАТЫ - Виховні заняття з дітьми шкільного вікуВиховні заняття з дітьми шкільного вікуМіністерство освіти і науки Київський педагогічний колледж Київського університету імені Бориса Грінченка Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп» Студентки ІІІ курсу Групи ПОмс5-08-4.Од Скоробагатько Ганни Методист: Бойко О.В. Київ-2010 Тема заняття: Калейдоскоп. Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв'язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв'язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми. Вид заняття: вікторина. Обладнання: малюнки-ребуси, кросворд. Хід заняття 1. Орг.момент. - Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили, у нас сьогодні гості, тож поверніться до них і давайте привітаємось. 2. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття. Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке, калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку, в захопленні спостерігаючи, як змінюються, в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання. Ми з вами поділимось на 2 команди: 1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця. 3. Робота над темою. 1. - Словесне завдання. Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову. Т. Шевченко сказав: «Ну, що здавалося б, слова - Слова та голос - більш нічого А серце б'ється, ожива, як їх почує …» - Як ви розумієте цей вислів? О. Гончар так: «Мова - це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, це ще й музика мелодика, фарби буття.» - А цей? - З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас. - Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад: вага, слава. За кожне слово папірець. Завдання 2 - кросворд «слова-антоніми» Діти, а хто знає, що таке кросворд? Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з'явився в журналі «Вогник» в 1929 році.
1. Сумно - (весело) 2. Грубо - (ніжно) 3. Прямо - (криво) 4. Голосно - (тихо) 5. Важко - (легко) 6. Косо - (рівно) 7. Брудно - (чисто) 8. Негарний - (гарний) 9. Міцно - (слабо) Завдання 3 - «Загадки» А ви знаєте що таке загадки? ' Загадки з'явилися дуже давно, вони зазвичай були пов'язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем. Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки. 1. З гілки - на стежинку, З трави на билинку Стрибає пружинка Зелена спинка (коник) 2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник) 3. На дереві гойдатьєся, жупан колючий має, На літо одягається, а восени скидає (каштан) 4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень) 5. Живе без тепла, Говорить, без язика, Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна) 6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить, Риє землю, він проталу І в далеку даль біжить (струмок) 7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка) Завдання 4 - Ребуси А ви знаете що таке ребуси? 1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля. Завдання 5 Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури. Осел-село Лісок-сокіл Літо-тіло Шкода-дошка Підсумок Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження. |
РЕКЛАМА
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
БОЛЬШАЯ ЛЕНИНГРАДСКАЯ БИБЛИОТЕКА | ||
© 2010 |